Eskişehirspor'un olmayan amigosu Yaşar haberi, Takvim Gazetesi'nin son bombası

Takvim Gazetesi'nin "Fener'e maç sattık" şeklinde manşetten verdiği Eskişehirspor'un amigosu Yaşar haberi yalan çıktı.

Futbol.net.tr

Takvim şaştı... Bu Yaşar ne yaşar ne yaşamaz

Takvim Gazetesi yine inanılmaz bir asparagas haber bombası patlattı. Bu haberi gören bir çok yayın kuruluşunun internet siteleride buna balıklama atladı. 

Bilmeden. Sormadan. Doğrulamadan.

Neydi haber?

"Eskişehir'in amigosu Yaşar, "Trabzon bizi 1996'da küme düşürmüştü. Bunun intikamını aldık. Fener'e de maçı sattık" dedi.

1995-96 sezonunun son haftasında Trabzonspor, Avni Aker'de Eskişehirspor'u 7-1 yenmiş ve Kırmızı- Siyahlılar bu sonuçla küme düşmüştü. Trabzon ise Fenerbahçe'nin Van deplasmanında kazanmasıyla şampiyonluk ümitlerini tüketmişti

BUNU TÜM TÜRKİYE BİLİYOR! 
Eskişehirspor'un Yaşar isimli amigosu, Trabzon'dan 7-1'in intikamını aldıklarını söyledi. Yaşar, "Fener'e de maçı sattık. Bunu tüm Türkiye biliyor" dedi."

Oysa Eskişehirspor'un Yaşar diye bir amigosu yoktur, benim bildiğim olmamıştır da. Olmadığı gibi ortada intikam alınacak bir durumda yoktur. Zira 1995-1996 sezonunda Trabzonspor şampiyonluk yarışını son düdüğe kadar sürdürebilmesi her maçtan galibiyet ile ayrılması gerekiyordu. F.Bahçe ise 2 puan öndeydi. Son maç da Eskişehirspor ile Trabzon'daydı.

Eskişehirspor'un ligde kalabilmesi için şampiyonluğa oynayan Trabzonspor'u yenmesi ve ayrıca bir üst sırada bulunan Denizlispor'unda kaybetmesi gerekiyordu. 

Denizlispor son maçını Galatasaray'a 1-0 kaybetmiştir, ancak Es-Es 7-1'lik ağır bir yenilgi almıştır, yani bu maç 1-0 Karedeniz ekibi lehine de bitse bir şey değişmeyecekti.

Gçrüldüğü gibi ortada alınacak bir intikam da yoktur.

Şimdi merak edilen ise, Takvim Gazetesi bu haberi nasıl açıklayacak? "Telefonla konuştuk, arayan kişi kendisinin E.Şehir'in amigosu Yaşar olduğunu söyledi" mi diyecekler? Yoksa bir asparagas bomba daha mı patlatırlar?

Bol keseden sallamak bu kadar mı kolay?

Aydın TAŞ / Futbol.net.tr
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar