Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: Bir kurdun arkasından 40 köpek havlar

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Şan Ökten Eğitim ve Kamp Tesisleri için yapılan yıkım töreninin ardından açıklamalar yaptı.

Futbol.net.tr

Fikret Orman: Bir kurdun arkasından 40 köpek havlar

Başkan Orman Beşiktaş'ın kimseyle problemi olmadığını ve yapılan spekülasyonların kıskançlık sonucu ortaya atıldığını belirterek "Bir kurt giderken arkasından 40 tane köpek havlar, havlamıyorsa o kurt, kurt değildir. Beşiktaş da büyük bir kurttur" ifadelerini kullandı.

"Stadın sonuna geliyoruz'


"Beşiktaş, bizim aldığımız dönemdeki Beşiktaş değil. Beşiktaş artık büyüdü. İmkanları genişledi. Hep beraber hissediyoruz. Stadın da sonuna geliyoruz. Şubat'ın ortalarına doğru hangi gün açacağımızı anons edeceğiz. Gece gündüz çalışıyoruz"

"Bir kurdun arkasından 40 köpek havlar"


"Ertelenen maçlar neden olumsuzluk yaratsın? Bize dezavantaj yaratmaz. Bu doğa olayı. Bir hayır var demek lazım. Ayarlasan olmaz. Dezavantaj çıkacak diye bir şey yok. Beşiktaş'ın çok kuvvetli bir kadrosu var. Çıkar, maçlarını oynar, kazanır. Takviye de yaptık. 4 transfer geldi. Veli, Tolgay, Boyko ve Alexis. Zaten takımımız kuvvetliydi. Alacak, para sıkıntısı yok. Bonservis borcu yok. Stadın son süreçleri. Kışın ortasında baharlı günler yaşıyoruz Beşiktaş'ın bir problemi yok, sıkıntı görmek istiyorlar ama bunlar kıskananların yaptıkları şeyler. Bir kurdun arkasından 40 köpek havlar. Beşiktaş da bir kurttur, havlayanlar olacaktır. Bir kurtun arkasından köpek havlamıyorsa zaten o kurt, kurt değildir. Beşiktaş büyük bir kurttur. Arkasından da havlayanlar olacaktır.'

"Bu sene Vodafone Arena'da şampiyonluk turu atmak istiyoruz"


' Transferi bitirdik. Şu an Beşiktaş'ın bir transfere ihtiyacı yok. Bu seneki en büyük isteğimiz Vodafone Arena'da şampiyonluk turu atmak. Tabi ki Ziraat Türkiye Kupası'nda da gittiğimiz yere kadar gideceğiz ama esas hedefimiz şampiyonluk.'

"Süleyman Seba'yla kıyas mümkün değil"


"Süleyman Seba'ya kimsenin kıyası mümkün değil. Allah rahmet eylesin. O dönemin yokluklarıyla şimdinin varlıkları arasında icraat yapmak farklı bir şey. Biz daha şanslıyız o döneme göre. Her gün üstüne koymaya devam ediyoruz. Ümraniye'ye yatırımlar yaptık. Burada Fulya da açılışımızı yapacağımız bir tesis daha olacak. Bizim bir lokalimiz yok onları da yapacağız. Futbola yatırımlarımız da böylelikle tesis anlamında bitecek."

"Sosyal medya çıkınca yiğitlik öldü"


"Sivas Belediye'ye yenilmemiz ile ilgili konuşanlar ayıp ediyorlar. Şenol Güneş hocamızı tanıyanlar bilir ki ne kadar dürüst bir insan. Sosyal medya çıkınca yiğitlik öldü bence. Herkes oradan bir şey yazıyor. Yalan yanlış iftiralar atıyorlar. Yüzümüze gelince herkes susuyor. Ben sosyal medyayı ne okuyor ne dinliyorum. Avukatlarım hakaret olunca devreye giriyor."

"Konu Beşiktaş olunca gerisi teferruattır"


"İnsanımızın huyu öyle övünce çok övüyor yerince çok yeriyor. Şu anda övülme zamanındayız. Allah korusun yerme zamanını yaşamayız. işimizi iyi yapmaya çalışıyoruz. Yoksa aslında çok pazarlıkçı bir insan değilim ama konu Beşiktaş olunca gerisi teferruat oluyor."

"Rakipler de transfer rakamını açıklamıyor"


"Türkiye'de bir tek şeffaf yönetilecek kulüp Beşiktaş değil. Rakiplerde transfer yapıyor onlar açıklamıyorlar. Biz açıklıyoruz. Esas olan oyuncuların aldığı ücretleri bile açıklıyoruz. Başka kulüpler açıklamıyor. Bu bize şöyle dezavantaj sağlıyor. Transfer görüşmelerinde pazarlık yaparken onu baz alarak bizle pazarlık yapıyorlar. Yoksa şeffaflıkla ilgili sıkıntı yok. Her şeyin şeffaf olması güzel de neden sadece bize şeffaf değil bu. Başkalarında da şeffaf. Ticaretin içinde ketumiyetler var ve bizimde bunu uygulamamız lazım."

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar