Bucaspor, Boluspor ile berabere kaldı

Turkcell Süper Lig'in yeni ekiplerinden Bucaspor, Bank Asya takımlarından Boluspor ile yaptığı hazırlık maçında 1-1 berabere kaldı.

Futbol.net.tr

Buca, Bolu ile berabere kaldı

Bolu Atatürk Stadı'nda oynanan karşılaşmada iki takım da tüm oyuncularını izleme şansı buldu. Zorlu geçen karşılaşma 1-1 berabere bitti. Karşılaşmaya Boluspor taraftarı yoğun ilgi gösterdi. Boluspor'un golünü 20. dakikada Debola kaydederken, Bucaspor'un golünü ise 38. dakikada Oğuz attı.

Karşılaşmanın ardından maçı değerlendiren Bucaspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, futbolcuların üzerinde kampın vermiş olduğu bir yorgunluğun olduğunu ifade ederek, "Dolayısı ile istediklerimizi sahaya tam anlamıyla yansıtamadılar. Ama hazırlık maçı, adı üstünde. Eksikliklerimizi görme adına çok önemliydi. Yönetim kurulu da zaten tribündeydi. Söylediklerimizi de herhalde harfiyen görmüşlerdir. Şimdi beraber oturup, karar vereceğiz. Bucaspor'un ihtiyacı olan 4 veya 5 futbolcu transfer edeceğiz" dedi.

Boluspor Teknik Direktörü Levent Eriş ise müsabakanın sadece bir hazırlık maçı olduğunun altını çizerek, "Bu tip müsabakalar bizim sadece ve sadece oyuncularımızın bazılarını görmek adına, bazılarının fiziksel kapasitelerini yükseltmek adına oynadığımız müsabakalar. Bu maçta bir takım şeyleri görmek istedim" dedi.

"Hiç hazır değiliz" diyen Eriş, "Ama oyuncularımın isteği, coşkusu beni tabii ki mutlu ediyor. Antrenman tempomuza yakın olmasa da müsabaka farklı bir atmosfer. Dolayısı ile bu müsabakalarda oyuncularımızın neler yapabileceğini en azından görmek istiyoruz. Sonuç itibari ile iyi mücadele olduğunu düşünüyorum. Neticede Bucaspor bir Süper Lig takımı. Onlar da hazır değil, onlar da henüz sezon başlangıcında. Bizim için sadece oyuncularımızın son durumunu görmek adına iyi bir maç oldu" diye konuştu.

Karşılaşmada hemen hemen bütün futbolcuların sahada olduğunu da belirten Eriş, Boluspor olarak transfer dönemini bitirmediklerini de hatırlatarak, "Şampiyonluk hedefinden başka bir düşüncemiz yok. Boluspor takımı olarak, Süper Lig'e çıkmak için tüm gayretimizi sarf edeceğiz. Bu anlamda da eksiklerimizi göreceğiz. Hazırlık müsabakaları da bize bunun en önemli işareti olacak. Dış transferde 1-2 tane takıma katmak istediğim orta saha oyuncuları var. Yönetimle de bugün oturup, bu durumu konuşacağız" şeklinde konuştu.
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar