Galatasaray başkanı Duygun Yarsuvat: Yıldırım'ı bu hale cemaat getirdi. Bu komployu yapan kim?

CNNTürk'te yayınlanan Hakan Çelik'in sunduğu 'Hafta Sonu Keyfi' programına katılan Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat, önemli açıklamalarda bulundu.

Futbol.net.tr

Duygun Yarsuvat: Yıldırım'ı bu hale cemaat getirdi. Bu komployu yapan kim?

PROGRAMIN TAMAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Bir kez daha başkan adayı olmayacağını belirten Yarsuvat şunları söyledi:

"Ben camiaya söz verdim. Sadece 6 aylık süre ile göreve geldim. Galatasaraylı olmanın bazı farklılıkları var. Galatasaray laik bir kurum. Bir eğitim kurumu. Papa tarafından farklı inançtaki öğrenciler içinde bulundurduğu için afaroz edilmiş bir kurum."

Duygun Yarsuvat, kendisine yöneltilen 'son zamanların en başarılı başkanı kim?' sorusuna ise şu yanıtı verdi:

"Bana göre en başarılı başkan Faruk Süren, yaptıkları ortada. Biz de arkadaşlarımızla şu an yoğun bir şekilde çalışıyoruz. 2016 yılında mali fair play konusunda sorun yaşama ihtimalimiz var. Oyuncularımıza borçlarımız var. Ancak daha önümüzde bir yıllık süre var. Biz de çalışmalarımızı mali olarak düzeltmek için uğraşıyoruz."

Yarsuvat, Galatasaray'ın Saltanat Sarayı'na ziyareti ile ilgili kendisine yöneltilen soruya şu cevabı verdi:

"Galatasaray bir siyasi kuruluş değil. Ben olayı Pazar günü öğrendim. Cumhurbaşkanı davet ederse Galatasaray gider. Ben Abdurrahim'i görevlendirdim. Takımın ziyaret etmesi istenmiş. O da aldı takımı götürdü. Cumhurbaşkanı beni de çağırsa ben de giderim."

"AZİZ YILDIRIM'A KOMPLO YAPILDI"

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve Şike davası ile ilgili açıklamalar yapan Yarsuvat şunları söyledi:

"Açın bakın medayada, Aziz Yıldırım hep söyledi bunu; 'bunu bana yapanlar cemaattir' diyor. Demek ki Aziz Yıldırım'ı bu hale cemaat getirdi. Bu komployu yapan kim? Cemaatci polisler. Cemaatci polisler sadece Aziz Yıldırım'a da yapmadı bu komployu. Balyoz Davası gibi bir dava yarattılar. 265 kişi bu davada yargılandı ve çoğu üst rütbeli subaylardı”.

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar