Eskişehirspor'da stat krizi: Es-Es yeni sezon maçlarını farklı bir statta mı oynayacak?

Eskişehirspor bir süredir şike iddiaları nedeniyle yıpranmıştı. Olaylar sonucu tutuklanan teknik direktör Bülent Uygun ve Sportif Direktör Ümit Karan'ın takımla bağlarının koparılması sonrası krizin çözüme ulaştığını düşünenler, bu seferde yeni bir kriz ile karşı karşıya...

Futbol.net.tr

Haydi... buyur buradan yak: Eskişehirspor'da stat krizi!..

Eskişrhir kentinde uzun süredir konuşulan yeni stadın henüz kağıt üzerinde kalması ve bu konuda hiçbir çözümün getirilememesi sonrası yaşanan bu kriz taraftarları çok kızdırdı.

Yaşanan bu olayın yönetimin umursamaz tavrı nedeni ile ortaya çıktığını düşünen Es-Es taraftarı maçların Atatürk Stadı'nda oynanmayacak olması halinde yönetime tepkisini daha da artırması bekleniyor. Taraftarların yanı sıra, bazı yorumcularda tepki göstermişti. Stadın Eskişehirspor taraftarına ve camiasına yakışmadığı çok kez dillendirilmesine rağmen yeni stat için hiçbir gelişme yaşanmadı. 

FUTBOL FEDERASYONU'NDAN BİLDİRİ!..


Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan önceki incelemelerde stadın olumsuz koşullarının Eskişehirspor yönetimi tarafından çözülmesi gerektiği ancak yapılan yeni incelemeler sonrası henüz bir gelişmenin kaydedilememiş olması nedeniyle kulübe yazı gönderildi. Kulübe gönderilen yazıda önceki incelemelerden bugüne yeterli gelişmenin olmadığı ve maç oynanmasına elverişsiz olacak çok fazla nedenin bulunduğu belirtildi. 

ES-ES YENİ SEZON MAÇLARINI FARKLI BİR STATTA MI OYNAYACAK?  


Eskişehirspor Atatürk Stadyumu'nun bu elverişsiz sebepler nedeniyle maç yapılmaya uygun olmadığını belirten TFF, kulüp yönetiminden yeni stat bulmalarını istedi.

Eskişehir yerel gazetelerinden İstikbal'de de iddia edildiği gibi eksiklerin yapılmasının uzun süre alacak olması sebebiyle Eskişehirspor yönetiminin yeni bir stat bulup bu durumu TFF'ye bildirmesini istediği öğrenildi. 

Türkiye Futbol Federasyonu'nun Eskişehirspor yönetimine gönderdiği yazıda herşey açık bir şekilde belirtilmiş. İşte iddia edilen o yazı; 

"Eskişehirspor, Spor Toto Süper Ligde 2011-2012 sezonunda Eskişehir Atatürk Stadyumunda oynamak istediğini Federasyonumuz yetkililerine bildirmesi üzerine Stadyum ve Güvenlik Müdürlüğü yetkililerimiz stadyumu, Stadyum ve Güvenlik Talimatı Süper lig kriterlerine göre öncelemiştir. Yapılan incelemelere göre, Eskişehir Atatürk Stadyumunda geçtiğimiz sezondan bu yana yerine getirilmesi için bildirilen eksikliklerin halen yerine getirilmediği tespit edilmiştir. Stadyumda müsabakaların oynanabilmesi için ek raporda belirtilen eksikliklerin acilen yerine getirilmesi gerekmektedir. Sahanın özellikle saha aydınlatma, basın ve naklen yayınla ilgili kriter eksiklikleri gibi daha birçok eksiklikler nedeniyle giderilmesi uzun bir süre alabilecek önemli eksikliklere sahiptir. Ek raporda belirtilen eksikliklerden dolayı Eskişehir Atatürk Stadyumunda Spor Toto Süper Lig müsabakası oynanması mümkün değildir. Eksiklikler giderilinceye kadar kulübün Spor Toto Süper Lig müsabakalarını oynayabilmesi için Federasyonumuza stadyum ve güvenlik talimatı Süper lig kriterlerine uyan bir başka stadyum ile anlaşarak stadyum bilgilerinin tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir"
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar