Eskişehirspor'da Zico ve Daum isimleri teknik direktör olarak ön planda!...

Yeni sezonda Avrupa Kupası'na katılmayı hedefleyen Es-Es'te gündem yeni teknik direktör. Kulüp Başkanı Halil Ünal, İstanbul'da bir dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran Zico ile görüşüyor. İşte Eskişehirspor'daki son gelişmeler...

Futbol.net.tr

Eskişehirspor, Zico ile görüşüyor: Zico İstanbul'a geldi

Yeni sezona Avrupa Kupası'na katılma hedefiyle giren Eskişehirspor'da gündem bir hayli hareketli. Şike soruşturması kapsamında tutuklanan Teknik Direktör Bülent Uygun ve Sportif Direktör Ümit Karan ile yolları ayıran Kırmızı Şimşekler, yeni teknik direktör arayışlarına ve transfer çalışmalarına son sürat devam ediyor...

Eskişehirspor Yönetimi, yeni teknik direktörün Belçika kampına yetiştirilmesi için yoğun çaba sarfediyor. Mustafa Denizli, Ersun Yanal, Zico ve Christoph Daum gibi önemli isimlerle temasa geçildi fakat henüz bir sonuç alınabilmiş değil.

Denizli olumsuz, Yanal belki


Mustafa Denizli'nin Eskişehirspor'dan gelen teklifi reddettiği, Ersun Yanal'ın ise düşünmek için süre istediği söyleniyor. Yönetimin Ersun Yanal'a 1 Milyon Euroluk bir teklif yaptığı ve bu rakamın üzerine çıkmak istemediği de gelen bilgiler arasında. Ersun Yanal için en büyük engel TFF'deki görevi...

Zico İstanbul'da


Mustafa Denizli ve Ersun Yanal konusunda yaşanan pürüzlerden sonra Eskişehirspor Yönetimi bir dönem Fenerbahçe'yi de çalıştıran Brezilyalı efsanevi futbolcu Zico'ya teklif götürdü. Brezilyalı teknik adam bugün akşam saatlerinde İstanbul'a gelerek, Kulüp Başkanı Halil Ünal ile masaya oturdu. Aldığımız bilgiler, bir çok ayrıntıda anlaşma sağlandığı, ancak tek pürüzün alacağı ücret olduğu yönünde. Zico'nun kırmızı-siyahlıların başına geçip geçmeyeceğinin bu akşam kesinleşmesi bekleniyor.

Zico olmazsa alternatif Daum


Diğer taraftan Christoph Daum ile de görüşmeleri sürdüren Eskişehirspor'un, Daum konusunda ciddi adımlar attığı ve bu ismin imzaya yakın olduğu belirtildi. Eskişehirspor'la görüştüğü yönündeki dedikoduları Radyospor aracılığıyla doğrulayan Alman teknik adam, “Eskişehirspor'un teklifi benim için büyük bir onurdur. Konuyu teklifimi kabul edeceğim ya da red edeceğim açısından bakmamak gerekiyor. Taleplerini son derece iyi anlattılar. Çok memnun kaldım. Ne olacağını hepimizi göreceğiz” diye konuştu. 

Takım Belçika Kampında


Eskişehirsporlu futbolcular Kartepe kampının ardından bugün Belçika'da toplandılar. Takımın başında Bülent Uygun'un yardımcıları ve Teknik Danışman Zafer Tüzün bulunuyor. 

Transfer çalışmaları devam ediyor


Eskişehirspor'da diğer taraftan transfer çalışmaları da sürüyor. Savunmaya takviye yapmak isteyen Es-Es'in listesindeki en büyük aday Beşiktaş'ın Çek futbolcusu Tomas Sivok. Beşiktaş, Ersan Gülüm'ün sakatlanmasından sonra Sivok'u kadroda tutmak istiyor fakat Eskişehirspor'un bu transferde oldukça ciddi olduğu gelen bilgiler arasında. Kırmızı Şimşekler transferdeki son kararı yeni gelecek teknik direktöre bırakmak istiyor.

Öte yandan yedek kaleci Atilla Koca'nın Sivasspor'la anlaşması üzerine Eskişehirspor yönetimi yerli bir kaleci transferi için düğmeye bastı. Bu konudaki son kararı da gelecek yeni teknik direktör verecek.

Akın TUNÇ / Futbol.net.tr


Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar