Eskişehirspor'un son transfer Webo nasıl gerçekleşti?

Eskişehirspor Pierre Archille Webo'yu renklerine bağladı. Bu transferin yankısı ise Mallorca cephesinde sürmeye devam ediyor.

Futbol.net.tr

Webo transferinin perde arkası...

Eskişehirspor bombaları patlatmaya devam ediyor. Boyd, Kamara, Dede ve ardından Pierre Webo... 

Taraftarı ve son dönemdeki çıkışı ile Anadolu'nun en önemli kulüplerinden biri olan Eskişehirspor, yaptığı transferlerle gelecek sezona iddialı giriyor. 

 
Webo transferi için çok uzun süredir çaba harcayan Es-Es'li yöneticilerin, bu oyuncuya ilgisi Bülent Uygun döneminden kalma. Kendi izleme komitesi ile birçok kişi hakkında transfer görüşmesi yapılmasını isteyen Uygun'un hedeflerinden biri de Webo'ydu. O dönem alacak sorunu nedeni ile imzalar atılamamış ancak sorunun çözümünün ardından transferin gerçekleşeceği bildirilmişti.

SON DAKİKA: WEBO İSTANBUL'A GELİYOR !


Eskişehirspor'da Webo transferinin heyecanı sürüyor. Avrupa basınında yazılan onlarca habere rağmen Eskişehirspor'dan resmi bir haber gelmemesi taraftarları düşündürüyordu ancak taraftarları rahatlatacak haber geldi.

Pierre Webo ile ilgili görüşmelerin yapıldığı ve oyuncunun menajerleri ile birlikte Pazartesi günü İstanbul'a geleceği alınan bilgiler arasında.


MALLORCALI TARAFTARLAR BU TRANSFERİNİ KONUŞUYOR

Mallorca'da Webo'nun takımdan ayrılmasının ardından twitter ve taraftar sitelerinde yüzlerce kişi haberle ilgili çeşitli yorumlar yaptı. Genel kanı ise Mallorca'nın Webo'yu çok düşük bir fiyata sattığı...

PEKİ WEBO NEDEN BU KADAR UCUZA SATILDI?

Webo'nun yönetimle ilgili sorunu olduğu iddia ediliyor. Bu yüzden artık kulüpte de kalması anlamsız olan Webo, tek çare olan ayrılma yoluna gitti ve kulüpten ayrılmak için izin istedi. Bir süredir Eskişehirspor'un da ilgili olduğu bilinen Webo'nun da Türkiye macerası yurtdışı basının iddiasına göre bu şekilde başlamış oldu. 

Webo ile problem yaşayan Mallorca ise yeni golcü arayışında. İspanyol ekibinin Zigic ve Carew için temasta olduğu ileri sürülüyor.
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar