Futbol adına güzel haber: FIFA Etik Komisyonu, Platini ve Blatter'in görevlerini askıya alıyor

Alman Die Welt gazetesinin haberine göre, FIFA Etik Komisyonu hazırladığı raporda Sepp Blatter ve Michel Platini'nin görevlerinin askıya alınacağını belirtti.

Futbol.net.tr

FIFA Etik Komisyonu, Platini ve Blatter'in görevlerini...

Raporda ayrıca, Sepp Blatter'in Platini'ye ödenen 2 milyon İsviçre frangını haksız olarak ödediği ve bunun için ceza davası açılması gerektiği önerildi.

Platini'nin düzenli olarak yılda 300-500 bin İsviçre frangı ücret aldığı, ayrıca da FIFA tarafından 1999 Haziran ayından 2001 yılı arasında kendisine bu paranın ödendiğinin de anlaşıldığı dile getirildi.

Gazete haberinde, "Şimdi bu 2 milyon ödemenin ne olduğunu Blatter ve Platini'nin mahkemede açıklaması gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Bilgi notu: Türkiye, UEFA Euro 2016'ya talip olmuş, ancak UEFA Başkanı Michel Platini'nin üstün(!) çabalarıyla bu organizasyonu bir oy farkla memleketi Fransa'ya kazandırmıştı. Euro 2020 organizasyonu için sadece Türkiye aday olmuştu, başka aday çıkmayınca önce başvuru süresi uzatıldı. Yine başka aday ülke çıkmayınca, UEFA Başkanı Platini, turnuvanın Avrupa genelinde şehirlerde yapılması fikrini ortaya attı. Böylece Türkiye düşmanlığı artık ayyuka çıkmış ve yine en başından bir gelenek olan, turnuvanın 4 yılda bir yazın bir ülkede düzenlenmesi engellenmiş oldu. Lanet olsun sizin futbolunuza!

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar