Sponrsor firmalar İspanya kazanırsa yandı

İspanya Milli Takımı, tarihinde ilk defa Dünya Kupası'nda finale yükselirken, 11 Temmuz'da Hollanda'ya karşı yapılacak maçta İspanya'nın kazanmasını istemeyen firmalar bulunuyor.

Futbol.net.tr

İspanya kazanırsa yandılar

Dünya Kupası başlamadan önce televizyon ve bilgisayar ürünlerinde promosyon yapan ve İspanya'nın kupayı kazanması halinde müşterilerine paralarını iade edeceklerini duyuran Toshiba, PCCity veya Tom Tom gibi firmaların, İspanya'nın galip gelmesi halinde olumsuz etkilenecekleri belirtiliyor.

-AĞIRLIKLARINCA BİRA-
Milli takımın sponsorlarından "Cruzcampo" adlı bira şirketi de Dünya Kupası'nda finale kalmasından dolayı tüm futbolculara ve teknik kadroya ağırlıklarınca bira hediye etmek zorunda kalacak.

2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda olduğu gibi Dünya Kupası'nda da İspanyol futbolcuların ağırlıkları kadar bira alacağı açıklanırken, bunun toplamda bin 686 kiloya denk geldiği, toplam 5 bin 58 şişe biranın futbolculara dağıtılacağı bildirildi. 88 kilo ile takımın "en ağırı" Fernando Llorente, en fazla biraya hak kazanan futbolcu olurken, en az birayı Mata (61 kilo) ile Navas (60 kilo) alacak.
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar