Lanet olsun size de yapacağınız Dünya Kupasına da: Katar 2022 kışın düzenlenecek!

Futbol'da gelenekler, düzenler ve önemlisi futbol keyfi yıkılmaya devam ediyor. Futbolun baş belası FIFA Başkanı Sepp Blatter'in rüşvetle Dünya Kupası 2022'yi Katar'a kazandırmasının ardından şimdi de turnuvanın Kış aylarında yapılacağı açıklandı. Topyekun seferberlikle futbolun içine ediliyor!

Futbol.net.tr

Lanet olsun size de yapacağınız Dünya Kupasına da!

Futbol gün geçtikçe keyif olmadıktan çıkıyor. Futbolcuların e takımların menajerlerin eline düşmesinden bu yana seyir keyfi düşerken buna uluslararası turnuvaların bir şekilde futbolun az ilgi gördüğü ülkelerde düzenlenmesi üstüne tuz biber ekmeye başladı.

2022 Dünya Kupası'nın şaibeli bir şekilde ev sahipliğinin Katar'a verilmesinden bu yana tartışılan konuya FIFA nokta koydu. 2022 Dünya Kupası Katar'ın ev sahipliğinde ve 21 Kasım - 18 Aralık tarihlerinde düzenleneceği açıklandı.

İsviçre'nin Zürih kentinde gerçekleştirilen FIFA İcra Kurulu toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, 2022 Dünya Kupası'nın 28 gün sürmesinin planlandığı ve final maçının Katar'ın Ulusal Günü 18 Aralık'ta oynanacağı bildirildi.

Katar'daki hava sıcaklıklarının futbolcuların ve taraftarların sağlığı açısından tehdit oluşturacağı gerekçesiyle 2022 Dünya Kupası'nın Haziran-Temmuz aylarında düzenlenmesine olumlu bakılmıyordu.

Bilgi notu: Türkiye, UEFA Euro 2016'ya talip olmuş, ancak UEFA Başkanı Michel Platini'nin üstün(!) çabalarıyla bu organizasyonu bir oy farkla memleketi Fransa'ya kazandırmıştı. Euro 2020 organizasyonu için sadece Türkiye aday olmuştu, başka aday çıkmayınca önce başvuru süresi uzatıldı. Yine başka aday ülke çıkmayınca, UEFA Başkanı Platini, turnuvanın Avrupa genelinde şehirlerde yapılması fikrini ortaya attı. Böylece Türkiye düşmanlığı artık ayyuka çıkmış ve yine en başından bir gelenek olan, turnuvanın 4 yılda bir yazın bir ülkede düzenlenmesi engellenmiş oldu. Lanet olsun sizin futbolunuza!

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar