#Osmanlıspor, sanki kendi kurucularıymış gibi #Bursa'da türbe ziyareti yaptı

Adı Osmanlıspor ama aslında Osmanlı İmparatorluğu ile yakından uzaktan alakası yok. Sadece adı sonradan değiştirilip Osmanlıspor konuldu, birilerine yaranılmak için. Bursaspor karşılaşması için Bursa şehrine gelen bu futbol takımı, İmparatorluğun ilk padişahlarının türbelerini ziyaret etti. Dedik ya şov diye, Ankara ile Osmanlı İmparatorluğu'nun ilişkisi bilen beri gelsin.

Futbol.net.tr

Osmanlıspor'dan Bursa'da türbe şovu!

Spor Toto Süper Ligin 15'inci haftasında bu akşam Bursaspor ile oynayacağı maç için Bursa'ya gelen Osmanlısporlu futbolcular ve teknik heyet, Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi ile Orhan Gazi'nin türbelerini ziyaret etti.

Bu sabah takım otobüsü ile Osmangazi ve Orhangazi'nin türbelerini ziyaret etmek için gelen Osmanlıspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ve futbolcuları, Osmangazi Belediyesi'nin AKPli Başkanı Mustafa Dündar karşıladı. Futbolcularla bir süre sohbet eden Belediye Başkan Mustafa Dündar, Teknik Direktör Akçay ile futbolculara, Orhan Gazi türbelerine yapılan ziyaretten duydukları mutluluğu dile getirdi. Bursa'nın Osmanlı Devletine başkentlik yaptığını, birçok Osmanlı eserini bünyesinde barındırdığını belirten Dündar, Bursa'nın Osmanlı şehri olduğuna dikkat çekti.

Osmanlıspor Teknik Direktörü Reşit Akçay ise "Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini ziyaret etmek bize yakışırdı. Zaten başkanımızın da talimatı bu yöndeydi." dedi.

Osmanlısporlu oyuncular, ilk olarak Osman Gazi'nin türbesini ziyaret ederek dua etti. Ardından Orhan Gazi türbesi ziyaret edildi. Futbolcular daha sonra Tophane'den bir süre Bursa'yı izledi, gazetecilere poz verdi. Ardından, Türk asıllı oyuncular Cuma namazı için Ulu Cami'ye geçti.

Kurultay'dan tavsiye, dikkate alırlar ya da almazlar önemli değil. Madem takımın adı Osmanlı, o halde gelin bu takımı Bursa, Edirne, İstanbul ve hatta Bilecik illlerinden birinin takımı yapın. Ankara ile alay etmeyin...

Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar