ÇRT Spikerinden Çorum-Yeni Malatya maçında inanılmaz yorumlar

Geçen Pazar günü oynanan Çorumspor - Yeni Malatyaspor maçını yayınlayan Çorum Radyo Televizyonun maçı anlatan spikeri Ahmet Kaya yaptığı yorumlarla herkesi şoke etti.

Futbol.net.tr

TV Tarihinde Böyle Rezalet Görülmedi !..

Bank Asya 1. Ligi için iki iddialı takımın karşı karşıya geldiği ve Yeni Malatyaspor'un deplasmanda 2-1 kazanarak şansını devam ettirdiği maçtan çok, maç esnasında ve sonrasında yaptığı yorumlarla saygı seviyesini çok aşan Çorum Radyo Televizyonu spikeri Ahmet Kaya gündeme bomba gibi düştü. 

Maçtan önce Yeni Malatyaspor'un logosunu dahi bilmeyerek, kulübün oluşumu sürecinde taraftarlar tarafından çizilen logoyu hem sitesi hemde canlı yayında kullanan kanalın 90 dakikalık maç yayını izleyenleri çığrından çıkardı.

Yeni Malatyaspor'un attığı ilk golden sonra sürekli olarak maçın Denizli bölgesinden hakemi Taner Gizlenci'yi eleştiren ÇRT'den maçı anlatan spiker, Çorumspor'un Play-Off şansını yitirmeye doğru gitmesini haz edemeyerek ağza alınmayacak sözler etti.

Hakemin kararlarını eleştirmekle kalmayıp, maç içerisinde sürekli olarak;

"Bunlar terörist. Bunlar futbol teröristliğine yardım ediyorlar..."
"Şikeyle Yeni Malatyaspor'u Play-Off'a çıkardılar..."
"TFF ve MHK'ye yazıklar olsun..."
"Yeni Malatyaspor 6 haftadır hakemle kazanıyormuş..."
"Hakem kazayla Malatyaspor gol yemesin diye maçı erken bitirdi.."
"Allah rızası için buna faul çal..."
"Çok şükür buna faul çaldı..."
"Yediğiniz para haram..."

şeklinde yorumlarda bulundu.

Dünya'nın dört bir yanından maçı izleyen seyircileri çıldırtan spikerin maç anlatımından ise sadece ufak bir kesit ÇRT'nin resmi sitesinde yayınlandı. Özeti yayınlanan bölümde bir yerde ofsayt pozisyonuna kahkahalar ile yaptığı yorum, maçın bitişi ile birlikte ise "Hakem kazayla Malatyaspor gol yemesin diye maçı erken bitirdi.." sözlerie yer verilirken diğer sözlere yer verilmedi. 

Malatya şehrinin Türkiye'de ispat edilmiş ilk ve tek şike ile Birinci Ligden 1989/90 sezonunda küme düşmüş olduğunu, bir sonraki küme düşüş süreci olan 2005/06'da da birçok şaibenin kurbanı olmuş olduğunu unutan yayıncı kuruluşun, en kısa sürede Türk sporunun ve halkının kırılan kalbini onaracağından ve bu türde kendini bilmez sözlere, Türk halkını ayıran söylemlere yer vermeyeceğinden şüphemiz sonsuzdur...

(Haber görseli ÇRT resmi sitesinden alınmıştır...)


FUTBOL.NET.TR
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar