Zonguldakspor'un maddi sorunları için yardım kampanyası başlatıldı

Kulübün maddi sorunlarına çözüm bulmak için yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya çerçevesinde açılan hesap numarasına dileyen istediği miktarda bağış yapabilecek.

Futbol.net.tr

Zonguldakspor için yardım kampanyası başlatıldı

Zonguldakspor Kulübü, içinde bulunduğu maddi sorunları çözmek için yardım kampanyası başlattı.

Bölgesel Amatör Lig'de bu sezon profesyonel 3. Lig hedefiyle yola koyulan fakat ekonomik sıkıntıların had safhaya çıkması üzerine zor günler geçiren Zonguldakspor'da futbolcuların da sezon başında anlaştıkları peşinatların 2 Ocak 2011 tarihine kadar ödenmemesi halinde ikinci yarıda maçlara çıkmayacaklarını açıklaması yönetimi yeni arayışlar içine itti.

Kulüp Başkanı Celal İncekara, kendisinin geçen hafta, teknik direktör Uğur Terzi'nin de önceki gün yaptığı “destek çağrısı”na şehirden herhangi bir karşılığın verilmemesi üzerine yardım kampanyası başlattıklarını açıkladı. Kısa vadede maddi sorunlara çözüm bulmak amacıyla başlatılacak olan kampanya, dün itibariyle hayata geçirildi.Kampanyaya destek vermek için Banka ve hesap numarası: 

FORTİS BANKASI (Zonguldak Şubesi)
ŞUBE KODU: 320
HESAP NUMARASI: TR 73 000710 032030 0006531 T-RLİlk destek Gonca'dan
 
Zonguldakspor'a yardım kampanyasına ilk destek Zonguldak eski Belediye Başkanı Secaattin Gonca'dan geldi. Gonca, önceki akşam katıldığı bir televizyon programında kampanyaya 200 TL bağışta bulunduğunu belirtti. Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Ramis Muslu'nun da kampanyaya 5 bin TL'yle destekte bulunacağı öğrenildi.
 
Sağlam, Uygun ve Penbe'den destek bekleniyor
 
Yardım kampanyasına Zonguldaklı olan ve daha önce Zonguldakspor'da futbol oynayan Ertuğrul Sağlam, Bülent Uygun ve Ergün Penbe gibi teknik direktörlerden de destek bekleniyor. Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi veren Bursaspor'u çalıştıran ve Zonguldak'a yakınlığıyla bilinen Ertuğrul Sağlam, 2001-01 futbol sezonunda Zonguldakspor forması giyen şimdilerde Eskişehirspor'da teknik direktörlük yapan Bülent Uygun ve en son BANK Asya 1. Lig takımlarından Kartalspor'u çalıştıran Zonguldaklı Ergün Penbe'nin Zonguldakspor'un yardım çağrısına duyarsız kalmalarına ihtimal verilmiyor.
 
Gözler Erdal Ata'da
 
Öte yandan, Vali Erdal Ata'nın şehrin takımı Zonguldakspor için duyarsız kalmasına bir anlam verilemiyor. Maddi krizle boğuşan Zonguldakspor'a şuana kadar maddi-manevi herhangi bir destekte bulunmayan Ata, Lacivert-Kırmızılı yönetimin tek umudu… Bu sıkıntılı günlerde başta yönetim olmak üzere şehirde herkes gözünü Erdal Ata'ya çevirmiş, iki dudağının arasından çıkacak destek sözlerine kilitlenmiş durumda.
Facebook sayfamızı beğenin, takipte kalın...

Yorumlar